atytarenko: (Default)
atytarenko ([personal profile] atytarenko) wrote2012-06-01 07:05 pm

Дещо по програмі опозиції

Це є спостереження зі сторони; великою мірою цей пост є наслідком обговорення з gloria-ma.
1. Потрібно порводити чистку судової системи, починаючи з ВРЮ і далі вниз. Це візьме рік або два, але нічого не вдієш. Без працюючої незалежної судової системи ані зменшення корупції, ані наведення порядку в правоохоронних органах неможливі, і прийняття нових законів нічого не змінить. Україна приблизно в 10 разів більша від Грузії, тут "метод Саакашвілі" не спрацює. До того ж у Саакашвілі були гроші, яких у України нема. Можливо треба запровадити вибори суддів, і провести їх негайно. Принаймні це поламає всю систему корупційних зв'язків. Однозначно треба починати з судової системи.

2. Абсолюитно необхідно включити в програму зміни до законодавства, що дозволять відкликання. Зрозумілий ризик є, але нічого не вдієш. Ці зміни потрібно вводити лише після наведення порядку в судах.

4. Партійні списки (пропорційна система) можуть існувати лише на виборах до ВР. Виключення з партії повинно тягти за собою позбавлення мандату. Це означає новий закон про політичні партії, і певні адміністративні регулювання, але іншого механізму захисту від "тушкування" я не бачу. Гарантії чесності, не підкріплені механізмом покарання за нечесність нічого не варті.

Я думаю, що було б дуже корисним надати виборцям вербальні гарантії того, що випадкових людей в списках більше не буде. Помилку минулого треба визнати відкрито, від цього опозиція стане лише сильнішою. При чому не треба дуже боятись, що у владних кандидатів буде більше грошей. Я думаю, що на виборах восени шикарно віддруковані плакати і бігборди будуть найпершою ознакою кандидата від режиму. З іншого боку, я знаю випадок, коли шість стратегічно розклеєних намальованих від руки на шпалерах об'яв зібрали 20.000 осіб на мітинг. Ясно, гроші на вибори потрібні, і зовсім "на коліні" робити вибори нині неможливо. Але з кандидатами, що платять, треба мати домовленість у такій формі, яка виключає появу "тушок". Ще від gloria-ma: "Зворотній бік медалі - це гроші. Передвиборчий фонд. Закриті списки гарантують наповнення фонду, але так само гарантують і велику корупцію в наступному парламенті, бо не вкладають гроші просто так. Може варто подумати над темою "хочеш депутата=плати".
Тобто, формування списку має нести за собою і трати на передвиборчий фонд кандидата у депи.
Я не буду платити свої кровні гроші, навіть дещицю, людині, якій я не довіряю.
І тоді ця людина відповідальна перед громадою, а не тільки керівництвом партії.
Відповідальність перед громадою означає роботу в своєму округу весь депутатський термін. Справжню роботу, а не так, що більшість виборців за весь період цієї Ради НІКОЛИ не бачили свого депутата"
.

Від себе: американськіх і інших західних, а також - російстких, політтехнологів треба гнати поганою мітлою. Ці методи яким їх навчили для України не годяться. Інший народ, інша ментальність, інша (краща) освіта, загострена чуйливість виборців до фальшивок - все інше.

Економіка - окрема тема, але найнагальніше - радикальне спрощення системи податків і усунення пільг. Всіх. Можна запровадити систему фіксованого податку (в Швейцарії - 25%), або залишити лише ПДВ (як в Угорщині) - це тема окрема. Але чим "гнучкіша" система пільг і податків, тим більше можливостей для зловживань і наїздів. Ще поговоримо.