Aug. 30th, 2011

atytarenko: (Default)
Рекомендації для школярів вiд Миколи Жаркіх (рекомендую):
Напередодні нового навчального року ми зробили сторінку спеціально для школярів. Там ви знайдете тексти творів Лесі Українки для вивчення за програмою з української літератури для 10-го класу середньої школи, також цікаві фотогалереї про Лесю Українку:
Далі тут..
atytarenko: (Default)
Вчера Янукович заявил, что в вопрос о украинских школах в Луганске он вмешиваться не собирается. Обоснования могут быть разные (по этому вопросу - к Гане Герман). Это все не важно, и финансовые соображения здесь в расчет приниматься не должны. Например: в Канаде местные авиалинии обязаны обеспечивать сообщение с северными городками и селениями, независимо от прибыльности или убыточности, потому что отсутствие такого сообщения подрывает базовые конституционные права аборигенов. Иначе у компании отзовут лицензию. Подобные ситуации существуют и в других странах. Важно здесь вот что: он отказался гарантировать выполнение требования Конституции Украины, ст.10: "Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України."

Абсолютно то же самое относится и к судебным процессам, в которые Гарант Конституции официально отказывается вмешиваться: ст.32: "Кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації.". Под эту статью попадают все отказы Киреева приобщить материалы защиты к делу. Юристы Тимошенко, Луценко, и других плитзаключенных могут добавить.

Можно привести и статью о неприкосновенности жилья: "Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду." Эта статья нарушается недавним решением по ЖКХ в Донецке. Ни какой реакции от Гаранта Конституции.

Таким образом (оставляя в стороне эмоции и политику) Янукович, как Гарант Конституции, от своих прямых обязанностей устранился. Это - уже состоявшийся факт его биографии. Этот отказ является основанием для его отстранения в законодательном порядке.

Кстати, импичмент может быть решением, устраивающим всех. Я не считаю, что это нереализуемо не практике. Как и предполагалось, международная реакция на "судочинство в Україні" - резкая, и это - только начало. Следующие практические шаги будут: индивидуальные визовые санкции, и расследование чистоты происхождения средств, инвестированных вне Украины. Включая всякие дачи в Монако. Как только "уважаемые члены" "Партии Регионов" почувствуют у себя на хвосте международные и национальные органы финансовой полиции стран Запада, Янукович для них станет настоящей обузой. В такой ситуации даже нынешний Парламент проголосует и закон о процедуре импичмента, и поправки к Конституции (если нужно будет), и сам импичмент.
atytarenko: (Default)
Цього разу - про візит Януковича до Польщі. Не так грубо, як завжди, але всеж досить помітно.
Oт що пише "Кореспондент":
Процес над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко є перешкодою на шляху вступу Києва до ЄС, заявив президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв'ю польському телеканалу TVP.
"Польща є не лише другом України, але й гарним прикладом. Нам вдалося увійти в НАТО та ЄС", - сказав Коморовський після зустрічі із президентом України Віктором Януковичем.
Зустріч відбулася у вівторок у Гданську.
Коморовський підкреслив суттєву роль Польщі на шляху до приєднання України до ЄС, проте заявив, що на цьому шляху з'явилися деякі перешкоди.
"Одним із них є процес над Юлією Тимошенко, який західні ЗМІ трактують як процес політичного характеру, а не кримінального", - зазначив польський президент.
Коморовський в інтерв'ю TVP також зазначив, що повідомив Януковичу про те, що західні країни негативно оцінюють процес над Тимошенко. За його словами, Україна зобов'язана розвінчати думки про те, що "мова йде про політичну справу".

В реальному тексті йдеться не про Західні ЗМІ, а про великі держави (відчуйте різницю), і досить чітко (гранично чітко в межах дипломатичного протоколу) сказано, що від України чекають, що проблема розвіється, а не поглибиться (Bardzo byśmy chcieli, żeby to były dobre wiadomości świadczące o tym, że rozwiewa się, a nie mnoży wątpliwości, co do motywacji tego procesu). Тобто - що справу треба припиняти, якщо Українв прагне євроінтеграції.

Доречі і РІА НОВОСТІ, на яке постлається "Кореспондент", пише: "Коморовский в интервью TVP также отметил, что сообщил Януковичу о том, что западные страны негативно оценивают процесс над Тимошенко. По его словам, Украины обязана развенчать мнения о том, что "речь идет о политическом деле"

От що насправді сказав Коморовський (переклад мій, оригінал з посиланням - нижче):

- Польща є не лише адвокатом, а хоче бути другом України і хорошою моделлю, тому що у нас є успіх, ми це зробили: йти в НАТО, ЄС, відновлення, модернізація країни, - сказав президент Коморовський в інтерв'ю інформаційній агенції TVP.

Процес європейської інтеграції України

- Україна зробила серйозні зусилля і серйозні досягнення на шляху до участі в процесі європейської інтеграції - сказав він, - але є перешкоди, і цей процес над пані Тимошенко, безсумнівно, є перешкодою, яка в Європі, у великих державах сприймається як процес політичний, не кримінальний, псуючи імідж Україні.

- Як друзі, а Польща є другом України, ми повинні сказати, дуже відверто, що перешкодою і труднощами, на які українська влада повинна зважити в своїх діях, є негативне сприйняття справи Юлії Тимошенко - говорить Броніслав Комаровський.

Як уже зазначалося, на стороні української влади лежить знайти вихід із ситуації таким чином, щоб не виникало сумнівів у тому, що цей процес не процес не є політичною помстою конкурентам і опозиції.

- Український президент піднімає дуже серйозний аспект цієї справи, що неможна недооцінити, що в цьому випадку включає дуже несприятливою для України, і вигідно для Росії угоду по газу, - заявив президент.

Він вважає, що цей процес є перешкодою для України з точки зору швидкості просування до участі в європейській інтеграції. - А нас це турбує, бо Польща виступає адвокатом україни - відзначив він.

Президент Коморовський заявив, що закликав президента Януковича звернути увагу на те, що процес і його сьогоднішньому вигляді може бути серйозною перешкодою для підтримки хорошого темпу наближення України до західного світу. - Я очікую, що наступного разу ми можемо дізнатися, як Президент України, як українська влада самостійно вирішили цю проблему. Дуже хотілося б, щоб це були гарні новини, які б показували, що проблема розв"язуеться, а не новини, що поглиблять сумніви стосовно мотивації цього процесу. - сказав він.

Польською, з сайту Президентв Польщі
Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Ukrainy Wiktor Janukowycz spotkali się we wtorek po południu w prezydenckiej rezydencji na Półwyspie Helskim.

- Polska jest nie tylko adwokatem, ale chce być też przyjacielem Ukrainy i dobrym wzorcem, bo my mamy ten sukces, nam się udało: wejść do NATO, UE, przebudować, unowocześnić kraj - powiedział prezydent Komorowski w wywiadzie dla TVP Info.

O procesie integracji europejskiej Ukrainy

- Ukraina dokonała poważnego wysiłku i ma poważne osiągnięcia na drodze do uczestnictwa w procesie integracji europejskiej - mówił - ale też pojawiają się przeszkody i tą przeszkodą niewątpliwie jest proces pani Julii Tymoszenko, który w Europie, w wielu krajach jest odbierany jako proces natury politycznej, a nie kryminalnej, co psuje wizerunek Ukrainy.

- Przyjacielowi, a Polska jest przyjacielem Ukrainy, wypada mówić bardzo szczerze, że przeszkodę i trudność, jaką jest opinia negatywna w sprawie Julii Tymoszenko musi być uwzględniona w działaniach władz ukraińskich - uważa Bronisław Komorowski.

Jak zaznaczył, to po stronie władz ukraińskich leży znalezienie wyjścia z sytuacji, takiego, aby nie było wątpliwości, że ten proces nie jest procesem zemsty politycznej na konkurencie, na opozycji.

- Strona ukraińska, prezydent Ukrainy podnosi bardzo poważny aspekt tej sprawy, którego też nie należy lekceważyć, że chodzi w tej sprawie m.in. o bardzo niekorzystny dla Ukrainy, a korzystny dla Rosji kontrakt gazowy - dodał prezydent.

Ocenił że, ta sprawa jest przeszkodą dla Ukrainy, jeśli chodzi o tempo posuwania się w kierunku uczestniczenia w integracji europejskiej. - A to nas martwi, nas Polskę jako adwokata sprawy ukraińskiej - zaznaczył.

Prezydent Komorowski podkreślił, że namawiał prezydenta Janukowycza, aby dostrzegł, że sprawa - tak jak się dziś ona przedstawia - może być poważnym utrudnieniem w utrzymaniu dobrego tempa zbliżania Ukrainy do świata zachodniego. - Oczekuję, że w ciągu najbliższego czasu będziemy mogli dowiedzieć się, jak prezydent Ukrainy, jak władze Ukrainy z tym problemem sobie poradziły. Bardzo byśmy chcieli, żeby to były dobre wiadomości świadczące o tym, że rozwiewa się, a nie mnoży wątpliwości, co do motywacji tego procesu - powiedział.

Profile

atytarenko: (Default)
atytarenko

June 2018

S M T W T F S
     12
345678 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 05:26 am
Powered by Dreamwidth Studios