atytarenko: (Canadiana)
[personal profile] atytarenko
Передрук власного коментаря у блогу Digital Diaspora, на продовження попереднього. Мені здалося, що може бути корисним для загалу.

В принципі для того, щоб поїхати працювати треба знайти роботу. Якщо компанія Вас хоче, вони повинні дати об"яву про відкриту позицію, і якщо нема місцевих кандидатів, то уряд дозволяє взяти іноземця. Це загальний принцип в усіх країнах. Якщо вони Вас хочуть, то вони повинні сформулювати об"яву так, щоб місцевих кандидатів не було. Наприклад, включити знання української, та знайомство з ринком софта у Львові. Щось таке.
По еміграції, нормальна процедура існує в Канаді, Австралії, і Новій Зеландії. Так звана "point system". Всі решта - процедури або унеможливлюють легальну іміграцію, або непередбачувані. Тобто пролізти можна, але то не є дуже приємний процес.

По по "point system" країна дивиться на кваліфікацію, порівнює з внутрішнім ринком роботи, і дає або не дає дозвіл. Деталі є на сайті посольства. Я проходив процес 17 років тому, отже можуть бути зміни. Але я думаю, що у Вас шанс має бути, особливо якщо Ви мали до діла з нафтогазовою промисловістю. По цьому процесу Вам треба мати (показати) документи про освіту і про роботу, певні кошти (тоді було 28000 доларів на сім"ю з 3 осіб, але ви можете продати квартиру), або запрошення на роботу. Якщо Ви будете шукати роботу в Канаді або США, дуже важливо мати всілякі сертифікати ("MS certified developer"), тощо. Це важливо. Ну і мова, в Канаді - англійська або французька. Всі решта - англійська. Інтерв"я в посольстві може бути англійською. Зважте, що в усьому світі процес еміграції рік від року стає важчим, всі країни розвинутого світу двері потроху зачиняють.
По Канаді: тут для пошуку роботи важливо не що Ві знаєте, а кого Ви знаєте. Крім того, канадська економіка глибоко інтегрована з США, а в США - проблеми. Австралійська економіка пов"язана з азіатськими ринками (Китай, Корея). ІМХО, там стабільність вища. Нова Зеландія дуже мала. В принципі я раджу уникати малих міст і малих країн. Там всі пов"язані мільйонами зв"язків, пролізти важче. Не треба розраховувати на Діаспору, якщо у Вас нема конкретних контактів або родичів. Вони багатократно обпікались на емігрантах, і дуже обережні і підозрілі. З часом все стає на місце, але з часом. "Російськомовна" еміграція - треба бути дуже обережним.
По загальній філософії я написав тут: http://atytarenko.livejournal.com/32833.html , російською. Подивіться. Якщо будуть питання - або прокоментуйте там, або пишіть на профайлі. Відповім.
Не зв"язуйтесь з "консультатнами по еміграції в Канаду". Жульё (випало з голови українське слово). В посольстві їх не терплять. В посольстві, при наймні в мій час, чесно відповідали на запитання, і хабарів не брали. В принципі хабарів тут не беруть, краще навіть не натякати, і нічого "зверху" ніхто не чекає. Крім, звичайно, "русскоязічних". Готівки ходить дуже мало, переважно все на пластику. Я останній раз готівкові долари тримав в руках у березні.
Хай щастить!
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

atytarenko: (Default)
atytarenko

June 2018

S M T W T F S
     12
345678 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 03:42 pm
Powered by Dreamwidth Studios